Võitlus haigustega

“Haigustega peab võitlema, sest siis saab organism aru, mida ka tal on vaja teha. Inimene võtab haigustega võitlemisel end kokku, otsib lahendusi, tegutseb jne.

Haiguse armastamine ka aitab, kuid teises suunas – kuidas haigusega paremini kohaneda ja elada edasi väiksema valuga. Organism saab seega aru, et inimene on haigusega kohanenud ja selle väljaravimisega enam ei tegele, sest on teisigi probleeme ja hädasid kõrvaldada. Niisuguse armastusega elavad need, kellel on kahest jalast, käest, neerust jne üks haige, seega organism taastab ja hoiab tervena teist, kuid tegelikult on organism võimeline ravima mõlemat.

Haigust soovitavad armastada need, kes ei usu tervenemisse.

Tellisin möödunud aastal ühe raamatu valuga võitlemisest, kuid terve raamat oli sellest, kuidas valuga kohaneda ja seda armastada. Sama mõte on tihti ka arstidel, kes soovitavad muuta eluviisi, õigesti süüa ja samaaegselt tarvitada rohte ning mitte pöörata tähelepanu nendest tekkinud rasketele kõrvalmõjudele, isegi kui pea läheb segi jne. Neid kõrvalmõjusid peaks nende arvates lihtsalt armastama, et ikka saada ravi ja elada natuke kauem. Vähi puhul toob näiteks üks vähiarst välja andmeid, et need, kes kannatasid vapralt raskeid kõrvalmõjusid medikamentoossel vähiravil, elasid paar kuud kauem ja see olevat väga hea tulemus kannatuste eest.”

Virgo Mihkelsoo

Virgo Mihkelsoo

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>