D3 vitamiini võimalik abi COVID-19 puhul

Virgo Mihkelsoo

                       D3 vitamiini võimalik abi COVID-19 puhul (faktid ja järeldused teaduslikest artiklitest)

                 Väljavõte trükkiminevast raamatust

                  V. Mihkelsoo. „Teejuht isetervenemise korraldamiseks ja ka tervete ning tarkade laste saamiseks.“

 • Kõige sagedamini tekib Covid-19 haigus nendel, kellel on tumedam nahk, kõrge vanus, teised haigused. Kõikidel Covid-19 haigete organismis on tuvastatud D3 vitamiini suur defitsiit. Nimelt sellepärast see haigus on sagedane tumedanahalistel inimestel, vanuritel, inimestel, kes on saanud vähe päikese UV-kiirgust (228,241).
 • D3 vitamiin vähendab ägedate hingamisteede infektsiooni ja COVID-19 riski, põhiliselt vähendades organismi tunginud koroonaviiruse paljunemist ja ellujäämist (241).
 • Kui inimesel D3 vitamiini tase veres on vähem kui 20 ng/ml, siis 12,5% nendest Covidi-19 test on positiivne. Sellise madala taseme puhul risk surra haigestumise puhul on kahekordselt suurem (222). Test on positiivne 40% võrra vähem neil inimestel, kelle veres D3 vitamiini sisaldus veres oli 50 ng/ml, võrreldes nende inimestega, kellel oli 20 ng/ml (241).
 • Kui D3 vitamiini tase on 55 ng/ml ja suurem, siis haigestumine Covidi-19 on 50% (või isegi rohkem) väiksem. Mida suurem on D3 vitamiini sisaldus veres, seda vähem on Govid-19 haiguse väljaarenemise risk (222).
 • Covid-19 haiged, kellel on liiga madal D3 vitamiini tase veres, surevad sagedamini liiga kiiresti tekkiva põletiku tõttu, eriti kopsudes. Liigse põletiku kutsuvad esile signaalmolekulid tsütokiinid, milliseid toodavad immuunsüsteemi rakud. D3 vitamiin mängib tähtsat rolli immuunsüsteemi moduleerimises (toimete korrigeerimises vajalikus suunas), muudab regulatoorsete T-lümfotsüütide aktiivsust, reguleerib tsütokiinide tootmise hulka. Selle tõttu D3 vitamiin peaks olema väga vajalik võitluseks Covid-19 haigusega seotud põletikuga ja peatama üleliigse põletikulise ataki teket (72,221,222,226).
 • D3 vitamiin vähendab ägedate hingamisteede infektsiooni ja COVID-19 riski, põhiliselt vähendades organismi tunginud koroonaviiruse paljunemist ja ellujäämist (241).
 • Teaduslikud uuringud mitmetes riikides näitasid, et D3 vitamiin takistab viirusliku infektsiooni arengut. Vitamiin D3 peaks olema võimeline takistama koroonaviiruse infektsiooni (227,233). On juba olemas publitseeritud tõendid, millised tõestavad D3 vitamiini, kui potentsiaalse terapeutilise vahendi toimet koroonaviirusliku infektsiooni puhul (234).
 • Teaduslike uuringute ja vaatluste tulemused on piisavalt kindlad tõendid, et inimesed ja arstid saavad kasutada või soovitada D3 vitamiini toidulisandeid COVID-19 tekkimise ennetamiseks ja raviks, pidades silmas nende ohutust ning laiaulatuslikke terapeutilisi omadusi (241).

                                   Kuidas on võimalik paremini toimida

 1.  Koroonaviiruse haiguse ennetamiseks võib hakata tarvitama D3 vitamiini 10 000 -20 000 IU doosides 3-6 nädala jooksul (72). Esiteks, D3 vitamiini hulga tõstmiseks adekvaatse tasemeni läheb vaja vähemalt 3 nädalat, toksilisust organismis ei teki. Teiseks, 95% juhul inimestel on väga madal või mitte adekvaatne (piisav haigustega võitlemiseks) D3 vitamiini tase veres, milles veendumine lihtsalt kulutaks aega. Kui jätta kõrvale vajadus kiiresti reageerida koroonaviiruse nakatumisele, siis peaks D3 vitamiini suurte dooside kasutamisel tellima vere analüüsi vitamiini taseme määramiseks enne tarvitamise algust ja ka edaspidi kord 2-3 kuu jooksul. Kõige parem oleks D3 vitamiini tarbimisel koos teadja arstiga välja selgitada selline õige doos, mille puhul D3 vitamiini tase veres kiiresti suureneks selliseks, milline takistab koroonaviirussesse nakatumist ja selle paljunemist nakatumisel. Ilma suurte algsete vitamiini doosideta pole võimalik kiiresti korvata D3 vitamiini defitsiiti organismis ja ilmnenud viiruse ataki puhul kohe hakata hävitama viiruseid ning peatada nende edasist tungimist organismi ning haiguse tekkimist (209,210, 228,233,234).
 2.  Viiruse ataki ilmnemisel tegutseda ka ise ohutult biohäkinguliselt, olenemata sellest, kas tuli kohale gripp või koroonaviirus, hakata võtma päevas kolme päeva jooksul korraga 150 tuh D3 vitamiini IU doosidena. Juba teame (9), et gripiviirusest saab lahti, koroonaviiruse puhul võib tekkida sama tulemus, kui mitte, siis vähemalt ülalnimetatud fakte arvestades nõrgestatakse koroonaviiruse atakk, peatatakse haiguse välja arenemine. MD ja arst S. Gundry mainib, et D3 vitamiini tarbimine kolme päeva jooksul 150 000 IU doosidena ei tekitanud temal isiklikult ega tema lastel mingeid kõrvalefekte ega toksilisust.
 3. Soovitav on kohe hakata D3 vitamiini taset veres viima praegu praktilises meditsiinis kasutatava adekvaatse taseme 40 -90(100) ng/ml ülemise piirini 100 ng/ml või veelgi parem füsioloogilise tasemini 120 ng/ml. Kui tahetakse, et D3 vitamiin peaks toimima immuunmodulaatorina viiruste poolt tekitava põletiku ennetamiseks ja võitlema organismis juba olevate raskete haigustega (diabeet, vähk, autoimmuunsed haigused). Eestis, kui põhjapoolses maal, pole enamikel inimestel selle vitamiini adekvaatset taset veres. Nende hulka kuuluvad kõik vanurid, välja arvatud need, kes käisid suvelõpul lõunamaades ekstra D3 vitamiini kehasse varumise eesmärgil päevitamas ja omasid kehas küllaldaselt rasvrakke vitamiini säilitamiseks. Seal on võimalik saada poole tunniga 20 000- 30 000 IU doosi ja päeva jooksul kokku kuni 100 000 IU, nagu sai ka meie kõikide esivanem Homo sapiens).

  Vanurid ei saa loota vajaliku vitamiini taseme kogunemisel kehasse ka meil olevatel päikesepaistelistel päevadel, sest vitamiini sünteesi kasutegur langeb neil 20%-ni võrreldes noortega. D3 vitamiini sisaldavate toiduainete tarvitamine on võrdne ainult 1000 IU doosiga. Isegi rasedad peaksid regulaarselt tarvitama D3 vitamiini toidulisandeid suurtes doosides.

„Rasedale on täiesti hädavajalik võtta D3 vitamiini päevas 7000–10 000 IU doosidena. 10 000 IU päevas on täiesti ohutu annus kogu raseduse vältel. See hoiab ära mitmeid raseduse ajal sageli esinevaid probleeme: hoiab ära viljatuse, korduvad raseduse katkemised raseduse esimesel trimestril, hoiab ära vererõhu tõusmise hilises staadiumis, takistab autistlike laste sündimist. Ja Sina (tulevane ema), tood ilmale midagi fantastilist, mida täheldasime mitmeid aastaid (Brasiilias) 70% rasedatel, kes tarvitasid D3 vitamiini päevas vähemalt 10 000 IU doosidena – sünnivad väga kõrge psühhomotoorse arenguga, sõna otseses mõttes andekad lapsed.“ – MD, PhD ja arst Cicero G Coimbra (239).

P.S.1. D3 vitamiini põletiku- ja viirusevastased imelised toimed

 1. Molekulaarsel tasemel tegutseb immuunmodulaatorina, reguleerides immuunrakkudes ainete sünteesi, parandades ja juhtides immuunsüsteemi tegutsemist (231). D3 vitamiin reguleerib otseselt T ja B lümfotsüütide talitlust, aktiveerides nendes geene, millised käivitavad selliste ainete tootmist, millised aitavad immuunsüsteemil hävitada organismi sattuvaid viiruseid, baktereid, seeni (212). Igasugune D3 vitamiini defitsiit otseselt nõrgestab sellist kaitse süsteemi.
 2. D3 vitamiin, avaldab otsest viirusevastast toimet, eriti hästi ümbristes olevatele viirustele. Vähendab viiruste paljunemist ja ellujäämise võimalusi. Pidurdab põletikke esile kutsuvate tsütokiinide tootmist (227).
 3. Suurepäraselt võitleb põletikuliste protsessidega, sealjuures reguleerides ja moduleerides (muutes või korrigeerides vajalikus suunas) immuunsüsteemi tegutsemist. Hästi aitab põletikega seotud haiguste ravimisel (9,221).

  P.S.2. Teadmiseks.
 1. Paljudes riikides (Saksamaa, Brasiilia, Venemaa) on juba üle saja täiendavalt õppinuid meditsiini doktoreid ja samas arste, kes oma kliinikutes kasutavad vabatahtlike ravimisel suurtes doosides D3 vitamiini. Ravimise protokoll on väljatöötatud hüpoteesi alusel, et keha rakud on muutunud resistentseks/mittetundlikeks D3 vitamiini suhtes. Ravikeskustes on juba tervenenud või haigustest lahti saanud tuhandeid raskete krooniliste haigustega vabatahtlikke, ehk arstlikult veel mitte ravitavate haigustega patsiente. Eriti palju autoimmuunsete haigustega. Juba ligi 15 aastat autoimmuunseid haigusi (eriti MS – Sclerosis multiplex) raviti edukalt kõrgete D3 vitamiini doosidega (209).
 2.  Kuidas seda tehakse ajutiste ravimise protokollidega on võimalik saada täpsustusi mitmetest artiklitest või tegutsevatest ravikeskustest (209-215). Haiged peavad suurte D3 vitamiini dooside tarvitamisel olema teadlikud ja jälgima organismi reageeringud, tegema vajalikke kontrollteste. Igal võimalusel teha seda koos teadja või vastava koolituse läbinud arstiga (238).
 3. Teadlaste ja praktiseerivate arstide palvel, et pöörata inimeste tähelepanu formeeruva D3 vitamiini defitsiidi pandeemiale ja ka selle suurepärastele võimetele haiguste ennetamisel ning ravimisel, kuulutati maailmas juba 10 aastat tagasi iga aasta 2. november ülemaailmseks „D vitamiini“ päevaks.
  Venemaa suuremates linnades on vabatahtlike haigete konsulteerimiseks ametis spetsiaalne nn „ D3 vitamiini“ arst.
 4. D3 vitamiin on olnud eriti viimase kahe aastakümne jooksul tohutu hulga jätkuvate teadusuuringute, meditsiini doktorite ja arstide biohäkinguliste katsete, usaldusväärse teadusliku individuaalse lähenemisviisi ja ka areneva praktilise meditsiini keskmes. Antud lühike ülevaade kättesaadavate avaldatud tulemuste kogumisel ei ole püüdnud saavutada mingit täiuslikkust, vaid pigem heita valgust arusaamatustele D3 vitamiini suurte dooside kasutamise “sõbraliku” vaatenurga ja D-vitamiini uute omaduste vastu senini säiliva arstliku skeptitsismi vahel. Eesmärgiga avada pandeemia ajal ennetavalt tegutseda tahtvatele inimestele, raskete haigustega võitlevatele inimestele ja terveid ning tarku lapsi sünnitada püüdvatele abielupaaridele võimaluse ka ise midagi ette võtta.

 P.S.3. Pärast esimest teatamist suurte D3 vitamiini dooside tarbimise kasulikkusest põletikuliste protsesside puhul (RemedyWay FaceBooki lehel 01.11.2021) on meile laekunud teateid 9 inimese poolt, kes on soovitatud tegutsemisest kiiret abi saanud.
Juba see inimeste arv on õigustanud antud artikli loomise ja avaldamise.
Huviga ootame ka järgmisi kogemus- ja abisaanute teateid (info@remedyway.ee).

Selgitus: sulgudes olevad numbrid on trükist tuleva V. Mihkelsoo uue raamatu kasutatud kirjanduse nimekirjas olevad allikad.

Virgo Mihkelsoo

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *