Metsamarjade ravivad omadused

Jõhvikas

Hea põletikuvastane (eriti põletikud kuseteedes ja põies), antimikroobne ja mürgituse vastane vahend; tugevdab immuunsüsteemi ja kogu keha; võitleb hästi infektsiooniga, kõrvaldab ägeda külmetuse, köha ja tugeva väsimuse; suurendab füüsilist ja vaimset töövõimet; stimuleerib kõhunäärme ja maonäärmete tegevust; kõrvaldab valud urineerimisel; takistab neerukivide teket; aitab hästi ravida podagrat, neeru- ja nahahaigusi (sh psoriaasi), närvisüsteemi häireid, gastriiti, allergiat, erineva päritoluga peavalusid, pahaloomulisi kasvajaid; suurendab antibiootikumide antibakteriaalset toimet. Makro- ja mikroelementide, orgaaniliste hapete, vitamiinide ja teiste bioaktiivsete ainete (eriti looduslike antibiootikumide) allikas.

IMG_6668

Mustikas

“antioksüdantide kuninganna“; kõrvaldab ainevahetuse häireid, liigeste põletikke, paistetust, jalgade tuimust; normaliseerib seedetrakti tegevust; kõrvaldab kroonilisi seedetrakti häireid (käärimine, meteorism, kõhulahtisus, mao vähene happesus); tugevdab veresooni; parandab vereringet, närviimpulssite liikuvust, nägemist ja mälu; taastab normaalse urineerimise (likvideerib mittepeetuse); takistab hästi tromboosi, neerukivide, silmahaiguste teket; takistab vähi, Parkinsoni ja Alzheimeri tõbede arengut; takistab enneaegset vananemist; tunduvalt vähendab glükoosi sisaldust veres suhkruhaiguse puhul; aitab hästi ravida köha, ülemiste hingamisteede haigusi, ateroskleroosi, podagrat, reumat, katarrakti, glaukoomi, ekseemi, psoriaasi, aneemiat, veenilaiendeid, hemorroide, sapipõie- ja neerukivitõve, Parkinsonitõbe, suhkruhaigust, vere- ja maovähki. Makro- ja mikroelementide, orgaaniliste hapete, vitamiinide ja teiste bioaktiivsete ainete (sh looduslike antibiootikumide) allikas.

Pohl

;„kuningamari“, „põhjamaine ženšenn”; võimas antiseptik; reguleerib ainevahetust; toimib toniseerivalt ja rahustavalt; puhastab hästi rakke; stimuleerib kivide ja liiva eemaldamist organitest; peatab seljavalu; tugevdab kapillaare, immuunsüsteemi; normaliseerib maotegevust gastriidi ja maohaavandite puhul; aktiveerib sapi eraldamist; kõrvaldab põletikud põies ja kuseteedes; aitab ravida artriiti, reumat, mao- ja nahahaigusi. Makro- ja mikroelementide, orgaaniliste hapete, vitamiinide ja teiste bioaktiivsete ainete (sh looduslike antibiootikumide) allikas.

Lodjapuu marjad396

Lodjapuumari

Tugevdab kogu keha; antimikroobne; antiallergiline; valuvaigistav ja verejooksu peatav vahend; vähendab kesknärvisüsteemi erutuvust ja kolesterooli taset veres; normaliseerib vererõhku; takistab mao haavandite, nahahaiguste, mao- ja rinnavähi teket; aitab hästi ravida köha, kroonilist tonsilliiti, astmat, mao haavandeid, ateroskleroosi, mao- ja rinna vähki, menstruatsiooni häireid, hemorroide, neurasteeniat, hüpertooniat, hüsteeriat, tugevat peavalu, stomatiiti, paradontoosi; suurendab uinutite mõju. Makro- ja mikroelementide, orgaaniliste hapete, vitamiinide ja teiste bioaktiivsete ainete allikas. Loe väga põhjalikku artiklit lodjapuust.

Loe rohkem raamatust “Eestimaine tatar kui toit, tervendaja ja ravitseja”.

Virgo Mihkelsoo

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *