Mida teha peenral kasvavast tatrast

Kliendi küsimus:
„Külvasin ka veidi tatraseemet peenrale, tahaksin huvi korral proovida ise nats kasvatada. Momendil (07. juuli) kasvab ilusti ja õitseb, aga tekib probleem, et kuidas puhastada,  st. mil moel saan kesta maha kuna tatraveskit mul pole, kas annaksite head nõu? Parimatega Ants Viimsist.“

Vastus:
Tatart ei saa ilma veskita kuidagi koorida. See on tegelikult päris keeruline protsess, sest tatrateradelt on rakse kesta ära saada.

Saaksite teha tatraga kahte asja.
Esiteks õitsemise ajal võtta ¾ taime pikkust ja kuivatada teeks, mis on ülimalt tervislik. Meie raamatutest või blogist https://www.remedyway.ee/blog/toortatra_farmakoloogilised_ja_ravivad_omadused saate lugeda, millised on tatra imelised omadused, kasu Sinu tervisele ja miliste haiguste ning terviseprobleemide puhul toortatar aitab. Tatrataime teel on sama toime, kui tatrateradel.

Teiseks. Valminud terad (tatar on küps septembri lõpus, oktoobris) saate kohviveskis jahvatada tumedaks jahuks ehk täisterajahuks. See on ka väga tervislik, sisaldab 5 korda rohkem kiudaineid (14g/100g), kui tavaline valge toortatrajahu. Seda saate kasutada nagu kama, paksendada kisselli, kastmeid (nisujahu ja tärklise asemel). Saab teha ka pannkooke jm küpsetisi, aga tuleb arvestada, et need tulevad peaaegu musta värvi ja on veidi tunda tatramaitset.
Retsepte leiab mitmest meie kokaraamatust https://remedyway.ee/products/group/0501 ja meie retseptikogust kodulehel: https://remedyway.ee/recipes

Nelly Vahtramaa

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *