Suhkruhaigus

Väljavõte Virgo Mihkelsoo artiklitest alapeatükist 8.11. “Kuidas on võimalik diabeedist vabaneda (RemedyWay metoodika)”  käsiraamatust “Isetervendamine: kunst ja praktika”. Alapeatükis on kokku 36 lk.

8.11.1. Praktiseerivate arstide seisukohad ja praktika

             Ametliku meditsiini seisukoht„Diabeedi medikamentoosne ravi on võimatu, kui beetarakkude hulk kõhunäärmes on alla 30 %“.

Doktor, professor Patrick Holfordi (madala glükeemilise koormuse dieedi autor) seisukoht:

 • „Paljud inimesed, kes kannatavad suhkruhaiguse all, võivad vere suhkrutaseme normaliseerida ilma medikamente appi võtmata.“
 • „Paljude uuringute tulemused näitavad, et ravimid ei ole üldse võimelised taastama loomulikku glükoosi ja insuliini tasakaalu organismis.“
 • „On olemas moodus, kuidas pöörata suhkruhaiguse areng tagasi ja saada uuesti terveks.“
 • „Suhkruhaiguse ravi ei saa olla efektiivne seni, kuni me ei kõrvalda selle haiguse tekkimise põhjusi.“
 • „Ennetada ja arenevat suhkruhaigust tagasi pöörata pole tegelikult raske. Seda on võimalik saavutada tervisliku ja maitsva toiduga, igapäevase toidulisandite tarbimisega ja aktiivsele eluviisile üleminekuga.“
  (Doctor, professor Patrick Holford. „Say No to Diabetes: 10 Secrets to Preventing and Reversing Diabetes“, London, 2014).

            Professor Patrik Rorsmani seisukoht:

 • „Pikaajaline medikamentide kasutamine pärsib beetarakkude talitlemist ja suurendab insuliini resistentsust.“
  (Professor Patrik Rorsman et al. “Glucose-sensing mechanisms in pancreatic -cells”. Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences 360 (1464): 2211. doi:10.1098/rstb.2005.1762).

            Doktor, professor Juri Zakharovi (Hiina ja India traditsioonilise meditsiini arst, diabeedi väljaravimise metoodika leiutise omanik) seisukoht:

 • „Paljudel juhtudel võib esimest tüüpi diabeeti välja ravida (vähemalt haigestumise alguses) ilma ravimiteta – seda spetsiaalse eluviisi, liikumise, dieedi ja toidulisandite abil.“
«Lihtne arst pole võimeline isegi oletama kõhunäärme endokriinse osa taastumise võimalust– doktor Juri Zakharov
 • „Kümneaastase praktika käigus on mul õnnestunud tõestada, et pikaajalisel ravimtaimede preparaatide tarvitamisel (3 aasta ringis) on võimalik taastada immuunsüsteemi normaalne tegevus (pole enam autoimmuunset reaktsiooni beetarakkude vastu), viia glükoliseeritud hemoglobiini tase normi ja taastada kõhunäärme beetarakkude tegevus ja insuliini tootmine.“
 • „Väga paljud traditsioonilised India ja Hiina meditsiini preparaadid on võimelised taastama kõhunäärme endokriinse osa.“
  (Доктор, профессор Ю.Захаров. „Лечение сахарного диабета первого типа“. Ростов н/Дону, 2013, 184 с. Ю.Захаров. «Лечение сахарного диабета первого типа. Обзор методов и 15-летняя практика лечения в клинике» (http://www.diabetmed.net/diabet2.pdf)  2015 г).

Beetarakkude hulk kõhunäärmes ei ole konstantne. Kahjustatud rakud surevad pidevalt või likvideeritakse neid apoptoosi stimuleerimise teel. Uued rakud tekivad (replikatsioon) erineva kiirusega, mis sõltub organismi talitlemist mõjutavate välis- või siseteguritest, eriti rasvumise või raseduse ajal. Organism on võimeline ise beetarakke paljundama, taastama, looma neid tüvirakkudest diferentseerimise teel, tekitama viimaseid kõhunäärme kanalite seinte rakkudest ümberprofileerimise teel. Uued beetarakud moodustuvad tüvirakkudest samamoodi, nagu see toimub tavalises embrüogeneesis mõningate faktorite mõjul. Beetarakkude ülesandeid võivad hakata täitma pärast ümberprofileerimist isegi teised kõhunäärme saarekeste rakud.

(S. Pellegrino, et al. „Beeta- cell transplantation in diabetes mellitus“. Diabetes Research Institue, Ospitale San Raffaele,Milano,Italy.10.14341/2072-0351-812.)

„Diabeeti põdev haige on ise endale arst“ – Maailma Terviseorganisatsiooni eksperdid
 • India, Hiina, Saksamaa, Venemaa tervisekeskustes taastatakse täielikult (100%) kõhunäärme endokriinne tegevus, seda olenemata diabeedi tüübist. Organismis taastub ka rakkude vajalik tundlikkus insuliini suhtes ja paraneb glükoosi omastamine. Sealjuures arvestatakse ravimise taktika ja strateegia koostamisel diabeedihaige organismi iseärasusi, immuunsüsteemi, seedetrakti, soolestiku mikrofloora seisundit. Kasutatakse füüsiliste harjutuste, nõelravi, taimeteraapia ja toidulisandite abi. Toitumine toimub spetsiaalselt koostatud menüü järgi.
 • Diabeedi edukat ravimist meditsiin juba tunnistab, kuid nimetab seda erinevalt: USAs on see diabeedi tagasipööramine, Inglismaal taandarenemine, Venemaal väljaravimine, paljudes teistes riikides spontaanne tervenemine.

8.11.2. Diabeedist lahtisaamise põhialused 

 • Analüüsida, tuvastada ja hakata kõrvaldama diabeedi tekkimise põhjuseid ja talitlemistakistusi organismis. Allpool on väljavõte raamatust ITK, tabel 1, lk 26. Diabeedi teket, arengut käivitab ja arengut stimuleerib väga sageli tugev stress, herpesviirused, tugev toidumürgitus, parasiitide sattumine organismi, immuunsüsteemi üksikute lülide rivist väljalangemine. 
Sümptomid, haigestumised, haigused Vitamiinide, mineraalainete, aminohapete, rasvade võimalik puudus või üleküllus (+) Võimalik psühholoogiline põhjus (toime geenide kaudu, vt raamatust ITK, ptk 11.5) Muud võimalikud vead ja häired; elundite ja elundkondade talitlemise takistused organismis
Suhkruhaigus (diabeet) B1, B2, B4, B9, F, H, D, C, E, A, boor, jood, mangaan, magneesium, vask, väävel, seleen, kaltsium, koobalt, kroom, raud, tsink, vanaadium, trüptofaan, alaniin, leutsiin, omega-3-rasvhapped Sügav kurbus, tahtmine kõike kontrolli all hoida, kurvastamine käest lastud võimaluste pärast, tähenärimine Düsbakterioos, ebaõige hingamine, häiritud uni, hüpoatsidoos, immuunpuudulikkus, kahjulikud tooted, närvide pitsumine,parasiidid, rasvumine (eriti talje ümber), stress, suitsetamine, toiduallergia, toitumisvead, tsöliaakia, verevarustuse häired, viirused, vähene liikuvus
 •  Teha igapäevaselt füüsilisi harjutusi koos tsükliliste 0,5-1 minuti pikkuste ülekoormustega. Tarvitada nõutavas koguses puhast struktureeritud (sula)vett, 30-35 ml kehakaalu iga kilogrammi kohta. Mitte tarvitada diabeedi puhul kraanivett, sisaldab fluoriidijääke. Normaliseerida happe-aluse tasakaal, kõrvaldada või maandada stress, kõrvaldada võimalikud närvide ja veresoonte pitsumised, ainete defitsiit, unehäired, magada järjest vähemalt 7-8 tundi värske õhu juurdevooluga magamistoas. Korrastada ja normaliseerida seedetrakti töö õige toitumisega, et seedetraktis sünteesitavad ained saaksid stimuleerida insuliini tootmist, beetarakkude moodustumist ja arengut (vt ITK, ptk 9, 10, 12, 13, 17). Varustada organism vajalike toitainetega insuliini tootmiseks ja paremaks omastamiseks. Tarvitada palju taimi, juur- ja puuvilju, millest organism valmistab ise fruktoosi või muudab vajadusel nende abil liigse glükoosi fruktoosiks. Rakud ei vaja insuliini fruktoosi omastamiseks. Fruktoos reguleerib glükoositaset veres, eriti hästi füüsiliste harjutuste ajal. Tarvitada rohkem tatraõiemett, milles on palju fruktoosi.
Pikaajaline vee puudus organismis põhjustab geneetilise struktuuri hävimist beetarakkude tuumades ja kutsub esile diabeedi tekke,“ – arst, meditsiinidoktor F. Batmanghelidj, vee ravivate omaduste avastaja, propageerija ja rakendaja, raamatu „Ваше тело просит воды. Практическое руководство». Мн, Поппури; 2014, 208 с. autor.
 • Millest ravi ajal loobuda.

P.S. Viited (vt ITK, ptk 3…) tähendab vaata vastavat peatükki või tabelit V. ja L. Mihkelsoo “Isetervendaja käsiraamat” I osa.

Loe edasi artiklite kogumikust V. Mihkelsoo, N. Vahtramaa “Isetervendamine: kunst ja praktika”, 2016.

Alapeatüki 8.11. “Kuidas on võimalik diabeedist vabaneda (RemedyWay metoodika)” sisukord:

8.11.1. Praktiseerivate arstide seisukohad ja praktika… 282
8.11.2. Diabeedist lahtisaamise põhialused… 284
8.11.3. Vajalik toitumine… 289
8.11.4. Doktor Patrick Holfordi madala glükeemilise koormusega dieet… 297
8.11.5. Organismi eest hoolitsemine… 302
8.11.6. Teraapia abi… 304
8.11.7. Toidulisandite kasutamine… 305
8.11.8. Alustoitumine… 309
8.11.9. Esmase tegutsemise alusprogramm… 312
8.11.10. Analüüsid… 313
8.11.11. Kokkuvõtte… 316
8.11.12. Märkused diabeedihaigele… 318

Vaata ka alapeatükk 7.3.1. “Tervisealaste müütide ohtlikkus”  Müüt 13. „Raskest haigusest – diabeedist lahtisaamiseks ei tohi tarvitada  mett“ lk 227.

Raamatu esikaan. Isetervendamine kunst ja praktika_291x457

 

Virgo Mihkelsoo

One thought on “Suhkruhaigus

 1. minul on veresuhk. koko aeg juba kaua 9-14 oleneb päevast ei söö leiba ei magusat ,ei kartuleid ei toorest piima ei punast liha….,arst käskib sööma metformiini ,minä ei taha vötta ,sellel on pahat ,nyyd olen 61 aastane ,olen aktiivne ei väsita ei pissi koko aeg pikk olen 168 ja kaal 77kg ,olen masserija ja liikun paljon ,lihakset on head ja vahvat ,mitä minulle soovitate ,kromi ,magnesiumi ja palju kalaöli …tänän teid

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *