Tatrameesegud

Tatraõiemeesegud. Alapeatükk Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo raamatust “Toome oma tervise tagasi”.

►      Meesegude koostisse kuuluvad peale mee olenevalt tervenemise või ravi eesmärgist marjad (jõhvikas, mustikas, pohl, astelpaju, must sõstar, maasikas jne), puuviljad (õun, pirn, ploom, kirss jne), köögiviljad (küüslauk, mädarõigas, rabarber, porgand jne) või ravimtaimed, mis on peenestatud, kuivatatud ja pulbristatud. Sõltuvalt eesmärgist võib meesegudele lisada õietolmu, taruvaiku, mesilasema või töömesilaste toitepiimaa, suira ja kärjekaanetist. Marjade, puuviljade ja taimede pulbrid varustavad segu tervendavate ja ravi ainetega. Mesindussaadused annavad täiendavalt vitamiine, antibiootikume ja teisi bioaktiivseid aineid. Mesi annab segule peamiselt mikroelemente, aminohappeid, bioaktiivseid aineid, lahustina  imab  segus olevatest komponentidest tervendavaid ja ravivaid aineid,  soodustab nende omastamist organismi poolt,   transpordib lahustatud ained vajaliku kohani organismis. Mesi suurendab  segu bakteritsiidset toimet, tagab segule säilivuse, annab omapärase maitse. Meesegud valmistatakse toatemperatuuril ja pakitakse taarasse või vormitakse tükkideks (kompvek, rullikesed, briketid jne) segu tahkestumiseks (mee kristalliseerumiseks).

►     Kõige kasulikumad on tatraõiemee baasil valmistatud segud, tema väga heade omaduste, väga kõrge aktiivsuse (suur diastaasarv) ja hea tervendamismõju tõttu südame-veresoonkonnale (tatra, kui ravimtaime omadus). Peale eesmärgiks seatud toime stimuleerib tatrameesegu alati ka südametegevust, mis on väga oluline igasugusel tervendamisel ja ravimisel. Spetsiaalsed tatrameesegud võivad kõrvaldada peavalu, unehäired, liiges- ja lihasvalud, köha, põletikud, meteorismi, aitavad ravida niisuguseid haigusi nagu hüpertoonia, hüpotoonia, bronhiit, prostatiit, artriit, herpes, depressioon, hüsteeria, neuralgia, radikuliit.

►     Näitena mõned tervendavad tatrameesegud:

·      Tatraõiemesi ning astelpaju ja õietolm. Reguleerib ja normaliseerib ainevahetust, normaliseerib maksa tegevust, takistab ateroskleroosi arengut, enneaegset vananemist, aitab põletuste, lamatiste, krooniliste mao-, maksa- ja nahahaiguste ning tonsiliidi puhul.

·      Tatraõiemesi ning jõhvikad ja õietolm. Tugev põletikuvastane ja valuvaigistav toime, kõrvaldab väsimuse, tugevdab immuunsüsteemi, takistab kivide teket siseorganites (näiteks neerudes), aitab suurepäraselt külmetuse, köha, peavalu, podagra, samuti neeru- ja nahahaiguste (sealhulgas psoriaasi) puhul.

·      Tatraõiemesi ning mandlid, kreeka, maa-, seedri-, metsa- ja india pähklid ja/või päevalilleseemned ja õietolm. Üldtugevdav, ainevahetust normaliseeriv, takistab vähi- ja verehaiguste, skleroosi ning ateroskleroosi arengut, kilpnäärmehaiguste ja kaariese teket, aitab reuma, artriidi, podagra, siseorganite haiguste ning vähi puhul.

·      Tatraõiemesi ja kärjekaanetis. Põletikuvastane, toniseerib lihaseid, kõrvaldab kõõluste ja sidemete pinged, moodustab kaitsekihi limaskestadel jne, aitab nohu, angiini, parodontoosi, haimoriidi, seedehäirete, gastriidi, maohaavandite ja artriidi puhul.

·      Tatraõiemesi ja mustikad. Põletikuvastane, taastab normaalse ainevahetuse, normaliseerib mao-soolestiku tegevust, tugevdab kapillaare, parandab vereringlust, vähendab suhkru sisaldust veres diabeedi puhul, parandab nägemist ja mälu, taastab motoorse tegevuse, parandab närviimpulsside liikumist, takistab kivide teket siseorganites, tromboosi teket, silmahaiguste, vähi, Parkinsoni ja Alzheimeri tõve arengut, enneaegset vananemist, aitab reuma, podagra, ateroskleroosi, veenide laienemise, naha- ja silmahaiguste, vere- ja maovähi ning diabeedi puhul.

·      Tatraõiemesi ja pohlad. Põletikuvastane, valuvaigistav, normaliseerib ainevahetust, tugevdab kapillaare, taastab normaalse seedimise, puhastab organismi, takistab artriidi, ateroskleroosi arengut, aitab artriidi, reuma, maksahaiguste, naha- ja maovähi, eriti hästi südame-, vere-, veresoonte- ja silmahaiguste puhul.

·      Tatraõiemesi ning õunad (Antonovka) ja õietolm. Normaliseerib ainevahetust, vererõhku, vähendab kolesterooli sisaldust veres, tugevdab veresooni ja kapillaare, puhastab organismi, intensiivistab ajutegevust, soodustab kudede regenereerimist, takistab Parkinsoni tõve, podagra ja vähi arengut, gripi teket, enneaegset vananemist, aitab lümfisõlmepõletike, hemorroidi, reuma ja veenilaiendite puhul.

 

►    Märkus.  Paljudel juhtudel on meepreparaatide nõrga toime põhjuseks nende valmistamisel kasutatud ebakvaliteetne, tervendava ja ravitoime kaotanud  tooraine. Eriti tihti tuleb seda ette meega.

Autoriõigustega kaitstud ©, 2008.

Virgo Mihkelsoo

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *