Teaduspõhine mõistlik tegutsemine naturaalsete toiduainete, toitainete, toimeainete, toidulisandite abiga

Novembris tuli RemedyWay postkasti järgmine kiri:

Tere! Olen aastaid ostnud Teie suurepäraseid tooteid/meesegusid tervise turgutamiseks. Mõni aeg tagasi diagnoositi minu abikaasal (68 a) Parkinsoni tõbi, mille tagajärjel on ta liikumine ja reaktsioon muutunud oluliselt aeglasemaks, kaasnenud on käte värin ja liigutuste jäikus. Nüüd tekkis mul mõte, et võib-olla on Teil pakkuda mingit toodet/meesegu/ravimtaime vms, millest võiks selle haiguse puhul abi olla või leevendust saada. Ette tänades Tiia M.“

Virgo Mihkelsoo koostatud vastus:

Enda teaduspõhine mõistlik tegutsemine naturaalsete toiduainete, toitainete, toimeainete, toidulisandite abiga võimaldab leevendada raskete krooniliste, seni arstlikult ravimatute, autoimmuunsete haiguste kulgemist, peatada haiguste edasiareng või neist üldse lahti saada (näiteks enneaegne vananemine, ülekaalulisus, toiduallergia, neerukivitõbi, Meniere’i tõbi, depressioon, dementsus, hulgiskleroos, reumatoidartriit, Parkinsoni tõbi, Alzheimeri tõbi, Crohni tõbi, kõrgvererõhutõbi, Hashimoto türeoidiit, tsöliaakia, vitiliigo, epilepsia, psoriaas, diabeet, vähk).

Üldised soovitused

 • Selliste haiguste leevendamist, arenemise peatamist ja neist lahtisaamist on haige ise võimeline teaduspõhiselt organiseerima ja teostama. Sellekohaste teadmistega ja võimalike praktiliste sammudega saab tutvuda RemedyWay kirjastatud raamatute abil:
  – Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo „Isetervendaja käsiraamat“,edaspidi lühidalt roheline raamat, r1;
  – Virgo Mihkelsoo ja Nelly Vahtramaa „Isetervendamine: kunst ja praktika“ – punane, r2;
  – Virgo Mihkelsoo „Isetervendamise ning tervete ja tarkade laste saamise teejuht“ – valge, r3;
  – Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo „Step-By-Step Self-Healing Guide“helesinine, r4.

Raamatuid saab osta raamatukauplustest või RemedyWay e-poest. Isetervendamisega tegutsemiseks peaksid olema käepärast „varnast võetavad“ raamatud r1, r2 ja r3 (hea ingliskeele valdamisel ka raamat r4).

 • Eduka isetervendamise saavutamiseks on vaja:
  1) Võimalikult ulatuslikumalt koguda teadmisi meditsiinilistest teatmikest ja nimetatud raamatutest, kasutades nende sisukorda, märksõnade loendit ja tabeleid. Sealhulgas teadmisi a) oma organismi vajaduste, b) vajalike toiduainete ravivate omaduste, c) organismi tervisliku seisundi (r1, tab 1) ja d) vastava tervisehäire või haiguse kohta. Sealjuures eriti ulatuslikult pöörates tähelepanu toimivatele taastavatele, tervendavatele ja ravivatele protsessidele ( r3, 3. osa, lisa 3, A, B ja C).

  2) Olenevalt juurdetulnud ja omandatud teadmistest ning tervenemise käigust koostada hoolikalt personaalne isetervendav ratsioon (r3, 3. osa, lisa 3) ja seda pidevalt korrigeerida.

  3) Pidevalt varustada organismi vajalike toit- ja toimeainetega (toiduained ja toidulisandid, eriti vt r3, 3. osa).

  4) Uskuda kindlalt ettevõetud tegevusse (r2, ptk 9.1 ja r3, 3. osa), suurendada ja tugevdada tegutsemise tahtejõudu (r3, 3. osa, lisa 8), varuda piisavalt kannatust tervenemise käivitamise ja toimumise ajal (võib minna päevi, nädalaid ja ka kuid).

  5) Tervendamisel peab esimesele kohale alati panema oma tegutsemise ja organismi abistamise – lõplik tervenemine on saavutatav ainult oma organismi isetervendamisvõimete taastumisega, sh ka platseeboefekti käivitamisega (r3, 1. osa, ptk 3 ja 4). Head arstid, tervendajad, nõustajad ja jumal suunavad ning aitavad kaasa, annavad kindlustunde.

  6) Alati püüda selgeks teha, mis võiks olla tervisehäire või haiguse tekke ja väljaarenemise põhjus. Esmajärjekorras kõrvaldada see põhjus (r1 – r4). Esiteks, peale tervenemist ei teki haigus uuesti ja teiseks, 80% juhtudest saab käivituda ja käivitubki organismi isetervendamine, haigusest lahtisaamine. Teistel juhtudel sõltub rasketest ja arstlikult ravimatutest haigustest terveks saamine sellest, kas haige tegi hästi selgeks haiguse tekkemehhanismid ja koostas õigesti personaalse tervendava toitumisratsiooni, vajalike toidulisandite nimekirja, nende tarvitamise skeemi ja isetervendamise läbiviimise ajakava (r3, 3. osa, lisa 3).

  7) Esmajärjekorras on vaja tegelda haiguse radikaalse mahasurumisega, isegi siis, kui selline tegutsemine võib kahjustada organismi haigusega mitteseotud elundeid ja süsteeme (ametlik meditsiin kasutab selleks lõikust, kiiritust, keemilisi preparaate jne). Sageli võetakse kasutusele terapeutilistes või isegi suuremates doosides toitaineid (vitamiine, mikroelemente, aminohappeid, asendamatuid rasvhappeid, hormoone), vajalike toimeainetega toiduaineid (kala, munad, toortatar, küüslauk, mädarõigas, kurkum, mustikad jne) (r3, 3. osa).

  8) Raamatus r3 1. osa peatükis 7, punkt 3) on viited haigete poolt juba katsetatud tulemuslikele RemedyWay koostatud isetervendamise metoodikatele selliste tervisehäirete puhul nagu tahtejõu vähenemine, soolestiku mikrobioomi patogeensete bakterite hulga suurenemine, menstruaal- ja menopausihäired, raske külmetus, liigeste kõhrluu kulumine, tugev stress, enneaegne vananemine, tsöliaakia, vähk, diabeet. Raskete krooniliste ja autoimmuunsete haiguste arengu peatamiseks, kulgemise leevendamiseks ja isegi nendest lahtisaamiseks annavad abi raamatus r3 3. osa lisas 3 esitatud näited autoimmuunsete haiguste puhul. Alles viimastel aastatel hakkasid kuhjuma tõendid, et Parkinsoni tõbi võib olla osaliselt autoimmuunne haigus (James Beck, PhD, USA Parkinsoni tõve fondi teadusjuht). „Tervislik toitumine… on nagu mõõn, mis tõstab kõik paadid üles. See tähendab, et tervislik toitumine ei aita mitte ainult Parkinsoni tõve korral, vaid võib ka parandada üldist tervist ja minimeerida muude haigusseisunditega seotud probleemid“ (James Beck).

Virgo Mihkelsoo

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *