Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo

Virgo ja Ljudmilla tegelevad tatra, ravimtaimede ja mesindussaaduste tarvitusele võtmisega tervendamise ning ravi eesmärgil juba 25 aastat. Nad on raamat-teatmike “Toome oma tervise tagasi” (ilmus 2008. a., 8 kordustrükki, 5000 eksemplari) ja “Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused” (ilmus 2013a lõpus, 3 kordustrükki, müüdud üle 5000 eksemplari) kaasautorid.
Samuti on Virgo ja Ljudmilla RemedyWay OÜ asutajaliikmed, mitmesaja ravipreparaadi retsepti loojad, kes tegelevad ka praegu aktiivselt inimeste nõustamisega ning on tunnustatud tervisetemaatika lektorid.

 

Virgo Mihkelsoo

Virgo Mihkelsoo loeng Valgamaa Suhkruhaigete Selts

 

V. Mihkelsoo sündis 1941. aastal talunikuperes Valgamaal Paju külas Viiral. 1949. aastal oli koos vanematega küüditatud Siberisse. Ta lõpetas Peterburi Tehnikaülikooli, erialalt on ta elektrofüüsik. Sel alal anti talle tehnikakandidaadi kraad (praegu võrdne doktorikraadiga).
On töötanud teadurist teadussekretäri ja lasertehnika peakonstruktorini Eesti Teaduste Akadeemias, lõpuks oli Tartu Ülikooli laserbioloogia ja -meditsiini labori juhataja.
V. Mihkelsool õnnestus peaaegu kõik uuringute tulemused ja tööd viia praktiliste rakendusteni, sealhulgas võib ära märkida rekordiliste impulssmagnetväljade saamist, optiliste elementide töökoja käivitamist, arvutiga juhitava süsteemi-spektromeetri (reguleeritava laserkiirguse saamiseks ultraviolett-, nähtava- ja infrapunalainete alas) väikseseeriaviisilist tootmist, magnetseadmete ja laserite eksporti.
1989. aastast tegeles Tartu Ülikoolis laserkiirguse rakendamisega meditsiinis ravi eesmärgil koostöös erialaarstidega. Loodi katseseadmeid, korraldati rahvusvahelisi seminare, ülikooli raamatukogus avaldati lasermeditsiinialaseid bülletääne, raviasutustes võeti kasutusele mitmeid lasermeditsiinilisi seadmeid jne. Samas tegeles Mihkelsoo erinevate laser- ja biomeditsiiniliste seadmete ettevalmistamisega tootmiseks projekteeritud Tartu Ülikooli eksperimentaalses katsetootmistehases.
1993. aastast taastab ta ja peab vanaisa talu sünnikohas Valgamaal. Koos abikaasaga  on pühendunud tatrakasvatusele ja mesilaste pidamisele eelkõige tatramee saamiseks.

Loe lisaks lühikest elulooartiklit.

Virgo Mihkelsoo teened ja tunnustused.

Ljudmilla Mihkelsoo

Ljudmilla Mihkelsoo

L. Mihkelsoo sündis 1939 aastal Usbekistanis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, erialalt on filoloog.
Tema vanaema oli kogenud ravitseja, kes valmistas preparaate ravimtaimedest ja muust looduslikust toorainest. Ljudmilla  käib regulaarselt tervendamisalastel täienduskoolitustel Sankt-Peterburis. Ta on osalenud täiendõppe kursustel fütoteraapia programmis St. Peterburi I.I. Mechnikovi nimelises Meditsiini Akadeemias.

2008-2011 läbis Ljudmilla täiendkoolituse Venemaa Rahvuslikus Tervise Instituudis (Национальный институт здоровья, ФГОУ ДПО) ja omab punast diplomit programmi „Tervendamise traditsioonilised süsteemid“ läbimise kohta.
See kõrgkool võtab täiendõppesse vaid arstiharidusega inimesi. L. Mihkelsoole tehti erand, arvestades tema teadmisi ja praktilisi kogemusi rahvameditsiinis. Teiste läbitud kursuste seas olid sellised õppeained: vanaslaavi tervendavad praktikad, Ajurveda alused, fitoteraapia, biovälja korrektsiooni alused, Reiki tervendamise alused, kosmoenergeetika alused, jooga füsioloogilised aspektid, tsigun füsioloogilised aspektid, tervendavad hingamise praktikad jpm.

Koos abikaasa Virgoga tegeleb ta tatra, mee, ravimtaimede, marjade ja teiste naturaalsete saaduste kasutamise küsimustega tervendamise eesmärgil. Arendab meesegusid, mis põhinevad tatraõiemeel, osadele neist on registreeritud leiutised.
Ljudmilla põdes 1985.a. agranulotsütoosi (luuüdi peatas valgete vereliblede tootmise). Kasutades mesindussaadusi; salateid porgandist, peedist ja õuntest; punast kalamarja; kreekapähkleid meega, õnnestus tal taastada normaalne vereloome ja terveks saada.

Ljudmilla on Viira talu toodangu peakokk, RemedyWay OÜ asutajaliige, mitmete tervisealaste käsiraamatute kaasautor ning sadade tatra- ja meesaaduste retseptide looja.


Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *