Virgo Mihkelsoo teened ja tunnustused

Virgo Mihkelsoo TEENED:

 1. Ülijuhtiva magneti ja tugeva impulssmagnetvälja seadme loomine ja rakendamine füüsikaliste uuringute läbiviimiseks Eestis, 1970-1988 a.
 2. Impulsslaserite teaduslik uurimine, loomine, laserite väljatöötamine ja valmistamine Eestis, lasertehnika juurutamine 1978-1988 a.
 3. Impulssmagnetseadmete ja impulsslaserite esmase ekspordi käivitamine ja teostamine 1978-1988 a.
 4. Laserkiirguse kasutamise võimaluste uurimine meditsiinis ja selle rakendamine Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas 1985- 1997 a.
 5. Tatrakasvatuse ja tatra töötlemise tehnoloogia taastamine alates 1992 a. Tootmisettevõtte RemedyWay OÜ asutamine, käivitamine (2017 käive 450 000.-€, toortatratooted müügil Eesti kõikides ketipoodides, toimub eksport).
 6. Lasertehnika, lasermeditsiini ja inimese organismi talitlemise normaliseerimise, tervenemiseks ja igasuguseks raviks ettevalmistamise alaste seminaride ja koolituste organiseerimine ja läbiviimine, 1982-2018 a.
 7. Esivanematele kuuluva Viira talu taaskäivitamine Valgamaal, tatra kasvatamine ja tatramee saamine, tatratoodete valmistamine, tatramee ja taimede segude väljatöötamine ja tootmine eestlaste tervise parandamiseks ja taastamiseks, 1990-2018 a.
 8. Populaarteaduslikke artiklite kirjutamine meedias ja RemedyWay loodusraviblogis,  tervisealaste  raamatute autor, kaasautor ja koostaja. Kirjastuse RemedyWay asutamine 2010 a.
 9. 2018 aastal ekspordiks kirjutatud tervisealase raamatu „Step-by-step self- healing guide. A Homesteader´s Guide for Maintaining and Restoring Your Health with the Help of Your Own Actions and Natural Remedies“ kaasautor.

 

Virgo Mihkelsoo TUNNUSTUSED:

 1. Virgo Mihkelsoo tegevus on leidnud tunnustust: valiti vanemteaduriks, lasertehnika labori juhatajaks, määrati Teaduste Akadeemia presiidiumi poolt akadeemia peakonstruktoriks laserspektromeetri alal, teadussekretäriks lasetehnika ja optika rakenduslike küsimuste alal. Tartu Ülikoolis valiti lasermeditsiini ja bioloogia labori juhatajaks. Valgamaa juhatuse poolt määrati maakonna teadussekretäriks. Valitud korduvalt valla nõukogu saadikuks. Tõlliste valla aukodanik.
 2. Autasustatud Eesti TA Füüsika Instituudi aumärkidega ja tänukirjadega, 1974-1986 a.
 3. NSVL Rahvamajanduste näitustel Moskvas laserite ja lasertehnika eest autasustatud kuld, hõbe ja mitme pronks medalitega 1985-1988 a.
 4. NSVL Ministrite Nõukogu 1988 a preemia laureaat eksimeerlaserspekromeetri väljatöötamise, rahvamajandusse juurutamise ja eksimeerlaserite ekspordi eest peakonstruktorina Nobeli preemia laureaadi A.M.Prohhorovi ja Eesti TA presidendi K.Rebase poolt juhitavas kollektiivis (Eesti TA asutuste ja konstrueerimisbüroode, NSVL TA teadurid, insenerid).
 5. 2012 a. autasustatud Eestimaa Talupidajate Keskliidu konkursil „Eesti Parim alternatiivsuuna Talu 2012“ tatrakasvatuse, toortatratoodete valmistamise ja eestlaste toiduratsiooni juurutamise eest.
 6. Üle 10 tuhande eestlase on pidanud vajalikuks ja ostnud kasutamiseks V. Mihkelsoo kaasautorlusega tervisealaseid käsiraamatuid, 2008-2018 a.
 7. Palju inimesi külastavad pidevalt Viira talu, et kuulata tervisealaseid loenguid, osta tatratooteid ja tatrameesegusid, raamatuid ja saada konsultatsioone, kuidas efektiivsemalt kasvatada tatart, kasutada oma tervise parandamise eesmärgil raamatutes olevaid tervisealaseid nõuandeid.
 8. Tatrakasvatus on saanud tunnustust Eesti talunike poolt (2017 üldine külvipind oli üle 3000 ha), toortatar ja tatraõiemesi on saanud populaarseks toiduaineks eestlaste menüüs.
 9. RemedyWay OÜ pälvis 6.09.2015. a. Eesti Maaeluministeeriumi tänukirja tunnustusega Eesti tatra väärindamise ja kvaliteetsete toodete turuletoomise ning tatra propageerimise eest!

 

Virgo Mihkelsoo loeng Valgamaa Suhkruhaigete Selts

Nelly Vahtramaa

Vasta

Your email address will not be published. Required fields are marked *