Terviseteadlikud inimesed on ikka öelnud, et toortatar on kulda väärt toiduaine meie söögilaual.
Taimed ei ole nii primitiivsed, nagu arvatakse –nad mitte ainult ei tõmba mullast välja mineraale, vaid võivad luua uusi, milliseid on tuvastatud ärapõletatud taimede tuhas. Sealjuures on selgeks tehtud, et taimed oskavad muuta fosfori väävliks, magneesiumi kaltsiumiks. Need tulemused langevad kokku juba 1963.a Šveitsis professori Pierre Barangeri poolt läbiviidud katsetega ubade idandamisel magneesiumi veelahuses – magneesium kaob lahusest ja tema asemele tekib raud. (The Secret Life of Plants. Peter Tomkins and Cristopher Bird. Copyrigh, Harper and Row, Publishers, New York, Evanston, San Francisco. London, 1978. 440p.).
Stanfordi ülikooli teadlaste ja The Land Institute (USA Maainstituut) sordiaretajate ühise projekti käigus töötati välja eritehnoloogia, mille abil kasvatatud tatrast on võimalik toota puhast kulda (Au).
Naturaalne, kuumtöötlemata toortatar sisaldab praktiliselt kogu keemiliste elementide perioodilisussüsteemis (Mendelejevi tabelis) olevaid elemente. Toortatra suur vase ja raua sisaldus (16mg/100g kohta) ajendas teadlasi uurima tatra koostise muutumise võimalusi, kui seda rikastada teiste ainetega ning vastavalt töödelda. Toortatra seemneid on enne külvi vaja töödelda spetsiaalse tehnoloogiaga sh struktureeritud veega.
Spetsialistid arvavad, et tehnoloogia kasutusele võtmine on kõige efektiivsem ökoloogiliselt puhastes Põhjamaades, sh ka Eestis.
Võib oletada, et sellel juhul USA-s kasutati tatraseemne eelnevat idandamist struktureeritud vees ja seemne mulda panekul orienteeriti idu ots põhjapooluse suunas. Selline tehnoloogia kiirendab tunduvalt kasvu ja viljade küpsemist, nagu tõestas juba 1960. aastal Inglismaal Londoni ülikoolis botaanika professor L.J.Audus (Audus, L.J.Magnetotropism: A New Plant Growth Response. Nature, Jan.16, 1960).
RemedyWay OÜ, kes on Eesti üks juhtivaid toortatra töötlejaid ja turustajaid andis teada, et neile kes soovivad ise oma põllumaal katsetada, saab neilt soetada toortatra seemet. Palve on pöördumisel märkida, et seemet vajatakse kulla saamise katsetamiseks.
PS. Taimed on vist juba ammu targemad kui alkeemikud!
Antud artikkel on avaldatud 1. aprilli naljana. Artiklis on kõik esitatud väited tõesed välja arvatud info Stanfordi ja The Land Institute kohta.