Content

  1. Avaleht /
  2. Uudised

RemedyWay OÜ pälvis Maaeluministeeriumi tunnustuse (07.09.2015)

Vabaõhumuuseumis, 6. septembril toimunud Leivapäeval anti välja tiitlid „Parim mahetootja 2015“ ja „Parim mahetoode 2015“.

RemedyWay OÜ pälvis Maaeluministeeriumi tänukirja tunnustusega Eesti tatra väärindamise ja kvaliteetsete toodete turuletoomise ning tatra propageerimise eest!

RemedyWay esitas konkursile „Parim mahetoode 2015“ kolm toodet „Mahe toortatratang“, „Mahe Toortatrajahu“ ja „Mahe Toortatra tume jahu“. Neid ja toortatrast väärindatud tooteid (3 sorti tatraküpsiseid, 3 sorti toortatrakomme, 2 sorti toortatrakrõpse) saad osta ligi 200-st kauplusest üle Eesti või meie e-poest: www.remedyway.ee

Toortatar on rahvameditsiinis ja paljude maailma arstide/kliinikute poolt tunnustatud tugevatoimeline ravimtaim (mitmed allikad nimetavad toortatart 21. sajandi ravimtaimeks). Tiibetis tarvitatakse seda eelkõige ravimina!

Taasiseseisvunud Eesti algusajal (1993.a) tatrakasvatamise ja toortatra kasulike omaduste propageerimisega alustanud Viira talu pererahvast – Virgo ja Ljudmilla Mihkelsood – võib pidada toortatra (taas)maaletoojateks Eestis pärast seda, kui tarbijad olid aastakümnetega ära harjunud Venemaa ja Ukraina röstitud tatraga ning unustanud, et tatar on algupäraselt kahvatukollane.

Tänaseks on RemedyWay OÜ toonud naturaalse tatra taas eestlaste lauale, arenenud Eesti üheks juhtivaks tatratoodete tootjaks. Tootmine kolis 2014.a. Valgamaalt Viira talust Ida-Virumaale uude tootmishoonesse.

Toortatra kasulikkuse teavitamiseks on peetud sadu loenguid, kirjastatud mitmeid raamatuid („Eestimaine tatar kui toit, tervendaja ja ravitseja”- eesti, vene, soome keeles; Tatratoidud - pilafist šokolaadikoogini), RemedyWay Facebooki lehel on 7700 liiget, üle 3 aasta tegutseb e-pood; kodulehel on suuremahuline loodusraviblogi (sh artiklid toortatrast) ja retseptikogu.

Tänukiri

Tagasi
Border